Monumentet botërore 15 copë - kunjat shtytëse në harta prej druri

Kodi: 66-056
4 000 L Çmimi përjashtuar TVSH: 3 333 L
në stok Produktet janë aktualisht në magazinë, gati për tu dërguar.
Po! Ne dërgojmë në US
Cards
Bank
Crypto
+

Monumentet botërore Set 15 copë - kunjat shtytëse në harta prej druri. PUSHPINS - monumente të tilla si mrekullitë e botës

Mbrojtja e blerësit

  • Zëvendësimi falas i mallrave brenda 30 ditëve
  • Garanci për produktet - 24 muaj
  • Garanci për rimbursimin e parave brenda 14 ditëve

Përshkrim i produktit

Monumentet botërore Set 15 copë - kunjat shtytëse në harta prej druri. PUSHPINA - monumente të tilla si mrekullitë e botës përdoren për të shënuar ndërtesat tuaja të preferuara në hartën tuaj të murit të botës , keni monumentet tuaja para syve. E keni admiruar gjithmonë madhështinë e KULLËS SË EIFEL-it, apo ju pëlqen më shumë krenaria e kontinentit aziatik - MURI I MADH KINez , apo simboli i botës së re - STATUJA AMERIKANE E LIRISË ? Të gjitha këto monumente dhe shumë të tjera do t'i gjeni në këtë grup. Hartat prej druri janë një shtesë shumë estetike dhe popullore për shtëpinë/apartamentin, zyrat apo ambientet e biznesit tuaj. Ata tashmë duken origjinale, por me ndihmën e këtyre kunjave do t'u jepni një karakter të veçantë . Përpunimi i saktë i miniaturave të këtyre ndërtesave me famë botërore me siguri do të tërheqë vëmendjen e të gjithëve në mjedisin tuaj.

Monumentet TOP të ndërtuara nga një burrë në hartën tuaj.

monumente dhe atraksionendërtimet dhe ndërtesat botërore të shtytjes

Përpunim i detajuar dhe jashtëzakonisht cilësor i ndërtesave më të famshme në botë - prej druri.

kunjat shtytëse në hartë prej drurimonument shtyllash - për një hartë prej druri

Në këtë grup do të gjeni ndërtesat e mëposhtme botërore:

Koloseu - rrënojat e një amfiteatri të madh në Romën qendrore - është aktualisht një dominues arkitektonik i Romës.
Kulla Eifel - është një strukturë metalike e ndërtuar në Champ de Mars pranë Seine në Paris, në kohën e ndërtimit të saj ishte ndërtesa më e lartë në botë.
Sagrada Familia - është një bazilikë masive në Barcelonë, e cila është në ndërtim e sipër që nga viti 1882. Përfundimi i saj pritet në vitin 2026 - me rastin e festimeve të 100 vjetorit të vdekjes së arkitektit të këtij tempulli, Antonio Gaudi.
Burg Khalifa - është një rrokaqiell në qytetin e Dubait në Emiratet e Bashkuara Arabe, pas përfundimit në vitin 2010 është bërë ndërtesa më e lartë e pakrahasueshme në botë.
Pagoda - një përcaktim për llojin e tempullit të Azisë Lindore, i përdorur për të ruajtur mbetjet e shenjta, çdo kat ka një çati rrëshqitëse.
Kulla e Anuar e Pizës - kur ndërtesa arriti në katin e tretë dhe një lartësi prej 11 metrash, baza e unazës u anua në anën me saktësisht 15 cm. Pisano u përpoq të balanconte animin në katin e katërt, por nuk ia doli.
Big Ben – emri “Big Ben” përdoret zakonisht për të gjithë kullën, por në fakt është emri i kambanës më të madhe në kullë, kjo zile bie gjithmonë çdo orë.
Piramidat - janë ndërtuar si varre të sundimtarëve të lashtë dhe familjeve të tyre, veçanërisht gjatë Perandorisë së Vjetër dhe të Mesme.
Ndërtesa e Parlamentit në Hungari - është një nga simbolet kombëtare të Hungarisë dhe një nga ndërtesat më të vjetra qeveritare në Evropë. Që nga viti 1989, ajo është bërë gjithashtu simboli i kthimit të Hungarisë në liri dhe demokraci.
Muri i Madh i Kinës - është një sistem i vjetër fortifikues që shtrihet në të gjithë Kinën veriore, është ndërtuar gjatë Dinastisë Ming dhe arrin 8850 km.
Taj Mahal - ky është një mauzoleum në Agra, Indi. ndërtuar nga Shah Jahan në kujtim të gruas së tij Mumtaz Mahal, 28 lloje të ndryshme gurësh të çmuar dhe të çmuar u vendosën në mermer.
Machu Picchu - i njohur edhe si Qyteti i Humbur i Inkave, është një qytet i krijuar nga Inkas, në 2430 metra mbi nivelin e detit në një kreshtë mali mbi luginën Urubamba në Peru.
Statuja e Lirisë - Nju Jork. pjesë individuale të vetë statujës u bënë në Francë nën udhëheqjen e skulptorit Frédéric Auguste Bartholdi. Për kombin amerikan është simbol i lirisë.
Shtëpia e Operës në Sydney - ndërtuesi i saj është frymëzuar nga motive nga natyra, është formuar nga guaska ose mjellma që duan të ngrihen. Ndërtesa më e famshme në Australi.
Statuja e Jezu Krishtit - (Krishti Shëlbues). Ndodhet në kodrën 700 metra të lartë Corcovado - Rio de Janeiro, Brazil. Lartësia e saj është 30 metra, përshkruan Krishtin me krahët e shtrirë, ky gjest ishte për të shprehur dhembshurinë dhe gëzimin e pavarësisë.
Përmbajtja e paketës:
15x shtylla që përshkruajnë ndërtesat më të famshme në botë
1x Manual

Diskutimi i produktit (0)

A keni pyetje në lidhje me produktin?
Bëj pyetje në diskutim

Ende nuk ka pyetje
Ne do ta dërgojmë përgjigjen e pyetjes suaj te kjo adresë emaili.

Vlerësimi i produktit (0)

Nuk ka ende asnjë vlerësim