Parashikimi i motit të globit - parashikues dekorim meteorologjik i xhamit të stuhisë

Kodi: 11-528
5 900 L 4 900 L Çmimi përjashtuar TVSH: 4 083 L
në stok Produktet janë aktualisht në magazinë, gati për tu dërguar.
Po! Ne dërgojmë në US
+

Parashikimi i motit të globit - Dekorimi meteorologjik i xhamit parashikues të stuhisë reagon ndaj motit në një mënyrë misterioze. Dekorimi është përdorur në anije që nga viti 1750.

Mbrojtja e blerësit

  • Zëvendësimi falas i mallrave brenda 30 ditëve
  • Garanci për produktet - 24 muaj
  • Garanci për rimbursimin e parave brenda 14 ditëve

Përshkrim i produktit

Parashikimi i motit të globit - Barometri parashikues i dekorimit meteorologjik të xhamit të stuhisë reagon ndaj motit në një mënyrë misterioze. Dekorimi është përdorur në anije që nga viti 1750. Madje është përdorur nga Charles Darwin për të parashikuar motin kur ai ishte në rrugën e tij për në ishujt Galapagos. Kristalet ndryshojnë formën në varësi të motit aktual.

Parashikimi i motit - Globi i qelqtë në tryezë

globi xhami i parashikimit të motit

Parashikimi i motit i fshehur në një glob - Vendoseni globin pranë dritares

Kur kristalet janë të dukshme, mund të pritet mot i lagësht dhe me mjegull. Një gotë me re me kristale të vegjël do t'i tregonte Çarls Darvinit se një stuhi po vinte dhe një gotë e pastër do të thoshte mot i kthjellët. Edhe gotat dekorative të globit reagojnë ndaj ndryshimeve atmosferike . Syzet e stuhisë funksionojnë më mirë kur vendosen pranë një dritareje dhe lihen të qëndrojnë për 2 javë. Mbani në mend se ky stoli shumë i bukur nuk është gjithmonë një barometër 100% i saktë, por as një meteorolog!

parashikimi i motit barometri i globit

Paketim i bukur edhe për dhuratë

Dekorimi meteorologjik i xhamit Glóbus ka një paketim unik të bukur që do të bie në sy në raftet e dhomës së ndenjes ose dhomës së studimit. Globi është vendosur në një stendë xhami luksoze . Dekorimi do të jetë një dhuratë e mrekullueshme për të dashurit tuaj, do t'i magjepsë me shikim të parë.


Specifikim:

  • Paketim luksoz
  • Përdorur nga Charles Darwin
  • Reagon ndaj motit
  • Materiali: xhami dhe lëng
  • Përmasat e produktit: 14.5 x 10 x 19 cm
  • Pesha: 442 gram


Përmbajtja e paketës:
1x Dekoratë e globit meteorologjik prej qelqi

Diskutimi i produktit (0)

A keni pyetje në lidhje me produktin?
Bëj pyetje në diskutim

Ende nuk ka pyetje
Ne do ta dërgojmë përgjigjen e pyetjes suaj te kjo adresë emaili.

Vlerësimi i produktit (1)

96%